praktyczny blog o pomiarach i automatyce przemysłowej

bo w automatyce liczą się ludzie

Wiskozymetry do pomiarów lepkości w przemyśle

Hydramotion to angielski producent przemysłowych wiskozymetrów. Dzięki niezwykle zaawansowanemu, wieloletniemu programowi badań i rozwoju,  Hydramotion dostarcza jedne z najbardziej przełomowych i wysokowydajnych lepkościomierzy. Rozwiązania tej marki instalowane są od wielu lat na całym świecie, spełniając wymagania niemal wszystkich potrzeb produkcyjnych m.in. w branżach związanych z produkcją i przetwórstwem żywności, produkcją tworzyw sztucznych, czy też w branżach farmaceutycznej i chemicznej. Teraz te sprawdzone w tysiącach aplikacji lepkościomierze  można zakupić w Polsce, gdyż od 2019 roku wiskozymetry marki Hydromotion dostępne są na polskim rynku.

W ofercie lepkościomierzy Hydramotion można znaleźć zarówno stacjonarne wiskozymetry procesowe , jak i wiskozymetry przenośne, a także współpracujące z nimi analizatory lepkości. Wśród tych pierwszych najbardziej uniwersalnym jest model XL7, który dzięki temu, że montowany jest bezpośrednio na rurociągu lub zbiorniku (bez jakichkolwiek osłon), pozwala na monitorowanie nawet najmniejszych zmian lepkości mierzonego medium.

Wiskozymetr procesowy XL7
Wiskozymetr procesowy XL7

Na uwagę zasługuję również model mniejszy – XL5, który oferuje wszystkie zalety swojego większego brata (XL7), jednocześnie posiadając znacznie mniejsze wymiary, przez co dedykowany jest do instalacji o ograniczonej dostępności lub miejsc, w których jest po prostu mało przestrzeni.

Wśród drugiej grupy, czyli urządzeń przenośnych, w pierwszej kolejności warto wymienić wiskozymetr VISCOLITE, który jest urządzeniem ultra-precyzyjnym pozwalającym na precyzyjny i szybki pomiar zarówno w probówce, jak i w pełnym zbiorniku. Dzięki temu, że czujnik  lepkościomierza jest w całości spawany, posiada otwartą konstrukcję ułatwiającą czyszczenie oraz eliminującą pułapki zanieczyszczeń, a jego spoiny są gładkie i pozbawione szczelin, VISCOLITE świetnie sprawdza się w zastosowaniach sanitarnych lub w każdym środowisku, w którym istnieje ryzyko zanieczyszczenia.

VISCOLITE
Lepkościomierz VISCOLITE

 

VISOLITE, XL5 i XL7 to tylko część lepkościomierzy angielskiego producenta. Po więcej zapraszamy na stronę dystrybutora na polskim rynku:

WISKOZYMETRY HYDRAMOTION

 

Wiskozymetry do pomiarów lepkości w przemyśle

Najnowsze

POBIERZ E-BOOK

Chesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszegoNEWSLETTERA!

Akademia Automatyki

Dołącz do nas!

Wypełnij formularz subskrypcji i bądź na bieżąco